HVIEZDNE
-NOCI
BYTČA-

Užite si príjemnú atmosféru mestečka Bytča, ktoré ožije na štyri dni filmom, hudbou, bábkovým divadlom a množstvom ďalších sprievodných podujatí. Hviezdne noci sú miesto, kde si môžete s priateľmi či s rodinou užiť veľa zábavy a umenia priamo pod hviezdami.

festival
v meste,
mesto
vo festivale

Festival Hviezdne noci vyniká svojím organickým zasadením do kulís mesta. Bytča má vďaka svojim historickým pamiatkam, štvorcovému námestiu s umelým kanálom v kombinácii s typicky socialistickým sídliskom a fabrikou špecifickú atmosféru. Mesto, ktoré si napriek svojej polohe nie ďaleko od veľkého sveta uchovalo periférnu klímu, je ideálnym miestom na letný festival.

Bytčianska
synagóga

Premietania filmov a koncerty v neorománskej synagóge sú dvojitým zážitkom. Budova s enigmatickou charizmou, ponúkajúca delikátne zvukové a projekčné podmienky, bola 70 rokov zabudnutá. Na Hviezdnych nociach máte možnosť tento priestor spoznať v plnej kráse.

Bytčiansky
zámok

Bytčiansky zámok je jedna z najvýznamnejších renesančných stavieb Slovenska. Vonkajšie nádvorie zámku je obkolesené súborom unikátnych budov. V tejto aréne vyrastie počas festivalu letné kino, v ktorom je pozeranie filmov neopakovateľným zážitkom.

PRO-
GRAM

Cez deň filmy, diskusie a prednášky so zaujímavými hosťami, večer hudobné koncerty a premietanie v letnom kine. Okrem filmov aj bábkové divadlo, tvorivé dielne, animované filmy a program pre deti. Celý deň možnosť odpočinúť si vo festivalovej kaviarni.

Filmový
program

Hlavným cieľom filmovej časti festivalu je objaviť pre divákov klenoty z dejín kinematografie a dať im možnosť dotknúť sa niekdajších filmových hviezd. V programe budú uvedené slávne klasické diela, ale aj neprávom zabudnuté kusy, ktoré si však zaslúžia opätovné uvedenie na striebornom plátne. Hviezdne noci sú bránou do nových filmových svetov. Diela budú uvedené v štyroch sekciách: Filmový zemepis, Fenomén Slovensko, Film a história, Film a hudba.

Hudobný
program

Súčasťou festivalu je aj bohatý hudobný program. Každý deň vás čakajú koncerty mladých nádejných hudobníkov, na ktorých ešte len čaká hviezdna dráha aj osvedčené formácie zo slovenskej hudobnej scény. Žánrovo sa môžete tešiť na rock, nezávislé kapely aj producentov elektronickej hudby. Súčasťou hudobného programu bude aj premietanie nemých filmov so sprievodom živej hudby. A to všetko v nadpozemskom priestore Bytčianskej synagógy.

Potvrdení umelci: Saténové ruky, Foolk, GENUINE JACKS, Autumnist, Satin Lead, Queer Jane, Bulp, The Ills.