Chiki Liki Tu-a + Autumnist VJ

17. júla 2017

Žiadny slovenský festival sa toto leto nebude môcť popýšiť takou raritou, že uvedie na jednom pódiu celú slávnu prešovskú scénu. Iba na Hviezdnych nociach budete mať možnosť počuť to najlepšie z aktuálnej ponuky slovenského “Seattlu”. V Prešove rastú kvalitní hudobníci ako huby po daždi a tí najtalentovanejší to v auguste rozbalia na pódiu v Bytči.

Hlavným headlinerom bude zostava, ktorú netreba asi nikomu veľmi predstavovať. Chiki Liki Tu-a sú kapelou, ktorá sa drží na vrchole slovenskej rockovej muziky už viac ako dve desaťročia. Počas tejto doby zahrala viac ako 1200 koncertov v 15 krajinách po celej Európe. V roku 2016 získali cenu Radio_Head Awards za najlepší album roka s platňou Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. Publikum si dokázali získať kombináciou veľkého hudobného talentu a recesistického prístupu.

Často ich prirovnávajú k velikánom ako Frank Zappa, ich štýl však čerpá z mnohých žánrov. Jedná sa v podstate o kapelu, ktorá dokáže zahrať čokoľvek a ktorá má množstvo tajných identít. Nemenej zaujímavé sú ich texty s nonsensovou poetikou. Hitom Láska moja de si vyleteli až do komerčných rádií a televízií, nikdy sa z nich však nestala kapela, ktorá by podľahla volaniu slávy a zostali verní svojim tvorivým postupom. Ich poctivú a skutočne vycizelovanú show nemôžete zmeškať a potom ju budete chcieť vidieť stále dookola.

Autumnist VJ

Vlado Ďurajka a.k.a Autumnist pôsobí hlavne na hudobnej scéne. S príponou VJ sa však premieňa na dravého hráča na poli vj-ingu a videomappingu. Vlado živiaci sa ako grafický dizajnér má k vizuálnemu umeniu blízko a okrem artworkov pre vlastné hudobné releasi vie zmajstrovať aj výborný videomapping či vj-show. Na treťom ročníku sa postará o vytvorenie kratšieho ale o to vyšperkovanejšieho videomappingu, ktorý sa bude vždy vo večerných hodinách premietať na plastiku zobrazujúcu abstraktný pôdorys mesta Bytča na budove pri Pod lipkami stage-i. Týmto sa však jeho pôsobenie na festivale zďaleka nekončí. Jeho VJ-sety si budete môcť užiť počas koncertov The Ills, Bulp aj Jimmy Pé.