Amelie Siba a ďalší doplnia sobotný program

Sobotňajší hudobný program doplní kombinácia mladých slovenských skupín Sushicide a Sam Handwich, po ktorých bude večer patriť jednej z najpozoruhodnejších úkazov na českej scéne, pesničkárke Amelie Siba. Úplným záverom medziročníka bude tak nedeľňajšie vystúpenie Niny Kohoutovej.


Amelie Siba

Amelie Siba so svojim intímnym pesničkárstvom prepájajúcim krehké gitarové melódie s jemnou elektronikou dokázala za necelý rok ohúriť českú nezávislú scénu a ukázať na koho sa budú v nasledujúcich rokoch upierať všetky oči. Po minuloročnom EP It Was Nice To Meet You stihla zvíťaziť ako prvá pesničkárka v talentovej súťaži 1band2play a nezávisle vydať a sprodukovať svoje debutové album Dye My Hair.


Sushicide

Sushicide nie je len štvorčlenná alternatív-popová skupina kombinujúca chytľavé melódie s tanečnými líniami a vizuálnym podkladom. Je to komunita mladých ľudí venujúcich sa rôznym formám umenia, pre ktorých hudba vytvára základný bod, zázemie, kreatívny priestor od ktorého sa odrážajú a opäť sa k nemu vracajú. Sushicide zvíťazili v opencall výzve Hviezdnych nocí, a tak sa stali prvým projektom, ktorý chceme týmto spôsobom predstaviť širšiemu publiku.


Sam Handwich

Po tom, ako minulý rok zmarila koncert Pod Lipkami nešťastne búrka sa tentokrát Sam Handwich opäť vracajú na miesto činu, aby sa Hviezdne noci predsa len dočkali setu od tejto mladej štvorčlennej zostavy prechádzajúcej cez lahodné synthové plochy po jemné gitarové melódie spájajúce sa v bohatom elektro-akustickom obložení.


Nina Kohoutová

Nina Kohoutová, známa predovšetkým pre spoluprácu s Lolou Marsh, Fallgrappom alebo už stálym koncertovaním s projektom Autumnist sa tento rok prihlásila o pozornosť aj s vlastným singlom Blue Sunray. Na svojich sólo koncertoch vystupuje s gitarou a v doprovode bass klarinetu interpretuje rôzne skladby obľúbených autorov tentokrát doplnené i o vlastné piesne.