Business Mermaid

Ako 15 ročné predskakovali punkovým legendám, prešli post-punkovým obdobím až sformovali Business Mermaid. Skupina spája minimalistické a energické indie-rockové  kompozície s ušľachtilým vokálnym prejavom podčiarknutým surreálnym synth-waveom. Lilian (spev,basgitara) pokrivuje hranice masového vnímania reality. Jej hlasový prejav spája odvážnu drzosť s upokojujúcou vznešenosťou, kým jej chytľavé basové groovy pumpujú divákov.  Rocková víla E.D.Nalani sa vznáša s hustými gitarovými riffmi s použitím fascinujúcich experimentálnych zvukov. Živé predstavenie skupiny pozýva ľudí ponoriť sa do ich vlastného najhlbšieho jadra.

Ich debutový album Glitter (2015) je plný čistých emócií a úniku z reality. Zasnený spev a gitarové plochy trblietajúce sa ponad úprimný prejav nadpozemskej lásky priniesli skupine nomináciu na objav roka a debut roka v ankete Radio_Head Awards. Business Mermaid nedávno odohrali svoj prvý zahraničný koncert v Kodani a vydávajú sa na menšiu sériu koncertov a festivalov na Slovensku, Česku a v Dánsku.

Prichádzajúci album Light Delight, privádza svetlo z paralelnej dimenzie a zažína ľudský vnútorný jas, ktorý je kľúčom k oslobodeniu od posmrtného sveta a vedie k spirituálnemu osvieteniu. Business Mermaid prinesie éterický šarm vo vulgárnych polohách. Tri mysteriózne mladé ženy a jeden obskúrny Mr. Tulip rozpútajú búrku na pódiu. Ako by sa objímali The Horrors, St. Vincent a Sonic Youth. Dream-goth rock a noblesa. Muži aj ženy môžu zošalieť.