Charmsove deti, Laokoon a Pacino

Prvá trojica hudobných projektov, ktoré zaznejú na medziročníku bude kontrastná zmes elektroniky a skreslených gitár vytvárajúca ale zmyselný poriadok vzájomnými presahmi. Sú to indie-rockové Charmsove deti, experimentálny Laokoon a gitarový Pacino.


Charmsove deti

Zmes estetiky 90-tych rokov a garážového zvuku s príchuťou poetickosti a nahodilých žánrových presahov od indie rocku až po hip-hop. Charmsove deti sú projekt, v ktorom sa vystriedalo 15 hudobníkov od Buenos Aires, cez Marikovú až po Užhorod. Ich základňou je ale Žilina odkiaľ pochádza väčšia časť zostavy, ktorá sa predstaví aj u nás v Ladovni. Charmsove deti so svojou poetikou budú vôbec prví, ktorí zaplnia náš nový priestor hudbou.


Laokoon

Elektro-rapový Laokoon vznikol spojením dvoch skúsených hudobníkov na českej scéne, keď Mikuláš Hamerla a Jiří Machů vytvorili jedinečný projekt kombinujúci intelektuálne texty s energickou elektronikou a surovými beatmi. Za rok 2020 vydali svoje eponymné debutové album a boli nominovaný do finále talentovej súťaže 1band2play.


Pacino

Trojčlenná skupina z českej Orlovej predstavuje svoje melancholické abstraktné texty cez striedajúce sa tvrdé a pomalé intímne gitarové riffy s naliehavým prejavom. Aj napriek žánrovej neuchopiteľnosti sa zdá byť najbližšie označenie emo-punk. Za ich album z roku 2017 Půl litru země získali ocenenie Vinyla za najlepší album a nedávno sa pripomenuli benefičným EP Hlad na podporu olomouckého klubu SF Mini.