DAVE BRANNIGAN

Dave Brannigan, indie-rocková formácia zo Žiliny, je už známa svojimi úspechmi, keď vďaka Rádiu_FM reprezentovala Slovensko na jednom z najväčších hudobných a kultúrnych festivalov v Európe, festivale Sziget. V minulých rokoch bola nominovaná v slovenskej hudobnej ankete Rádia_FM „Radiohead Awards“ na Objav roka a za album Young Creatures sa dostala do longlistu Debut roka.

Na jar kapela vydala ep s názvom „Brannigan“. Sú na ňom skladby, ktoré zložila od vydania svojho debutu. Hudobne si Dave Brannigan stále drží svoj špecifický zvuk, no oproti albumu začali viac experimentovať s klávesmi. Prekvapením sú aj nečakané zmeny tempa a sofistikovanejšie aranžmány. Kapela svojim ep potvrdila, že patrí k tomu najviac fresh na slovenskej nezavislej scéne a sme veľmi radi, že sa po dvoch rokoch opäť ukážu aj na pódiu na Hviezdnych nociach.

Že sú vo forme, dokázali aj posledným singlom Alone s výborným klipom, v ktorom okrem iného herecky zahviezdila práve členka organizačného tímu Hviezdnych nocí a nádejná divadelná scénografka Karin Keblušková.