Detský program

Aj tento rok zaraďujeme do nášho programu detské divadelné predstavenia, hoci vhodné sú nie len pre deti, ale už klasicky i pre celú rodinu.

Bábková rozprávka Divočiny nezávislého banskobystrického divadla Odivo vznikla voľne na motívy knihy Tam, kde žijú divé zvery od amerického ilustrátora a spisovateľa Maurica Sendaka. Jej ústrednou postavou je Max, chlapec s neobyčajnou fantáziou, ktorý rád vystrája a zo svojho vystrájania sa raduje. Predstavenie bude sprevádzať aj živá hudba – vibrafón, gitara a bicie. Bábky do tejto inscenácie sú špeciálne, vytvorené z bicyklových súčiastok.

S bicyklovou tematikou sa stretneme pri ďalšej bábkovej autorskej inscenácii. Jean Favoritka z dielne divadla Gasparego je príbehom J.J. Sempého, milovníka cyklistiky, ale najmä jedného z najvyznámnejších francúzskych humoristov a ilustrátorov. Hlavný hrdina v tomto prípade nie je závodník, ale opravár bicyklov, ktorým rozumie telom i dušou. Napriek tomu však skrýva jedno veľké tajomstvo. Jean Favoritka je príbehom o priateľstve, dôvere, ješitnosti a v neposlednom rade aj o láske k cyklistike.

A napokon sa predstaví aj divadlo Fí, taktiež s bábkovou rozprávkou nazvanou Recept na leva. Jej hrdinami sú Viktor a Hanka, ktorá sa jedného dňa začne meniť na leva. Viktor je jediným kto jej môže pomôcť. Spolu sa vydávajú na dobrodružnú cestu plnú prekvapení.