FVLCRVM & Čavalenky

Piatkový večer budú v Bytči viesť dve na prvý pohľad nezlučiteľné mená. Do Ladovne svoj chytľavý zvuk prinesie FVLCRVM, za ktorým bude nasledovať protipól v podobe záhoráckeho hip-hopu od Čavalenkyho.


FVLCRVM

Ak by sme sa mohli baviť o niečom takom ako “svetový zvuk“ na slovenskej scéne, mnohým z nás by napadol producent, DJ a člen kapely nvmeri Pišta Královič aka FVLCRVM. Sviežo znejúci pop nie je na našej malej scéne úplne zárukou, vyskytuje sa len zriedkavo, ak by sme ho ale mali hľadať, tak práve u FVLCRVMA. Za skladby ako Words alebo Hi! sa mu dostalo medzinárodné uznanie na klubovej scéne a do svojej diskografie nedávno pridal novinku – EP Attentioncore doplnené o videoklipy k piesňam Stray Dogs a Hate List. FVLCRVMove živé vystúpenia búrajú bariéry medzi DJ setom a živým predstavením. Jeho tvorbou sa preplieta nepravidelná produkcia s retro nepredvídateľným zvukom podfarbeným popovými líniami. To všetku už o necelé dva týždne u nás v Ladovni.


Čavalenky

Rudo Danihel aka Čavalenky sa po minuloročnom šialenstve opäť vracia do Bytče. Za posledný rok stihol vydať nový album Stoka Rap a svojou autentickosťou ohúriť ešte väčšiu časť populácie. Svoje texty stavia na reálnych základoch a prežitých udalostiach, jeho vystupovanie je úplne bezprostredné a doplnené o energické podklady do ktorých vkladá svoj špecifický flow. Čavalenky sa na nič nehrá a už len svojou existenciou patrí k najúprimnejším zjavom na tamojšej rapovej scéne.