Letné kino: Bohemian Rhapsody + Najlepšie klipy

letné kino a premietanie
Kedy:
sobota 27.7. o 20:00
Kde: kaviareň Vitalkafé
Vstup: 3€

Pozývame vás na premietanie životopisného filmu o Freddym Mercurym pod holým nebom. Pred filmom vás čaká sprievodné podujatie v podobe prezentácie Najlepších klipov v podaní kurátorov z tímu Hviezdnych nocí.

Bohemian Rhapsody

USA, dráma/životopisný/hudobný, 2018, 134 min, svk. tit, MP 12

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. We Will Rock You, We Are the Champions alebo práve Bohemian Rhapsody. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet.

Najlepšie klipy

Výber najzaujímavejších či najuletenejších hudobných videí zahraničných aj domácich interpretov v podaní štyroch špeciálnych kurátorov z tímu Hviezdnych nocí. Nechajte si rozšíriť svoje obzory a pozrite sa do tajných zákutí hudobného priemyslu a undergroundu spoločne s hudobnými fajnšmekrami Adamom Majkom, Vladom Ďurajkom, Petrom Gärtnerom a Milanom Hrbekom. Spolu odprezentujú až 12 hudobných videí, ktoré ste určite ešte nevideli, a ktoré odpália váš dekel na vežu bytčianskeho zámku.