Letné kino: Loli paradička + diskusia s tvorcami

letné kino a diskusia
Kedy:
 štvrtok 1.8. o 21:00
Kde: kaviareň Vitalkafé
Vstup: 5€ / 4€ zľavnený
Slovensko , romantický/ komédia , Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky , 2019 , 89min, slovenský ,originálna verzia , MP 12

Pozývame vás na premietanie nového slovenské filmu s výnimočnou príležitosťou diskutovať s tvorcami filmu, ktorí prídu porozprávať o filme priamo do Bytče. Nenechajte si ujsť príbehy z natáčania a ďalšie zákulisné informácie.

VÝCHOD, LÁSKA, PEŇEŽI.

Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Keď sa Milan, jarmočný predavač cukroviniek, dozvie, že Veronka mu ukradla dva turecké medy, pretože bola hladná, zľutuje sa nad ňou a kúpi jej obed. Veronka sa chce Milanovi odvďačiť a ponúkne sa mu za predavačku do stánku. Medzi oboma to zaiskrí a po búrlivej noci v lacnej ubytovni na okraji mesta sa do seba zaľúbia a začnú si plánovať spoločný život. Veronke pritom neprekáža, že Milan nemá nohu. Milanovi zasa neprekáža, že Veronka je Rómka. Prijme však takúto „nekonvenčnú“ dvojicu aj spoločnosť? Podarí sa Milanovi a Veronke obhájiť svoju lásku?